Cestujeme časem

V průběhu měsíce ledna a února jsme ve třídě Hvězdiček vstoupili do druhého bloku školního vzdělávacího programu.

 

Děti  prošly  dobou pravěku vysvětlili jsme si jak svět vznikal a jak se život na zemi rozvíjel.  Děti si zahrály na archeology -  sestavily kostru pravěkého ještěra, ulovily mamuta nebo vystopovaly medvěda.  V další části jsme si začali povídat o starých pověstech Českých. Z  pověstí se dověděly, kdo byl praotec Čech, proč se naše země jmenuje Čechy, postavily si Vyšehrad,  seznámily se s Bruncvíkem a jeho věrným přítelem lvem.

Další období, kterým děti prošly, byl středověk. Velkým vzorem se nám stal svatý Václav a tak  jako jeho družina dobývaly rytířské ctnosti- moudrost, zručnost, šlechetnost a odvahu.

 

 

 

 

OLYMPIÁDA 2015

I když po sněhu není ani památky, rozhodli jsem se uspořádat zimní olympiádu. Některé disciplíny jsou nové. Děti s velkým zápalem začaly získávat  první body a moc jsme si to všichni užili.

Koukněte jak se nám dařilo

 

   

 

2.den

Závěr 

 

 

 

 

Výstava historických hraček

Krásný čas vánoc je pomalu za námi a děti se plné zážitků vrátily do opuštěných tříd školky. V pátek 9.1.2015 jsme s dětmi navštívili muzeum v Hlučín, abychom si prohlédli hračky, které dostávaly pod stromeček děti v době jejich babiček a prababiček. Za velmi srdečné přijetí děkujeme zaměstnancům muzea.  

 

 

 

Zimní dovádění na sněhu

Zima už konečně dorazila i k nám a tak děti na nedalekém kopci vyzkoušely, jak to letos sviští. Nejzdatnější jedinci projeli celou dráhu úplně s přehledem .