Dětský den s hasiči

v pátek 1.6. 2018 se  uskutečnilo dopoledne se členy hasičského spboru v Ludgeřovicích. Hasiči dětem přiblížili svoji práci, ukázali jim vybavení a ochranné pomůcky, které je pro tuto práci nutné. Děti si pak mohli věci prohlédnou a vyzkoušet. Bylo to krásné dopoledne, děti si je opravdu užily. Děkujeme hasičům za jejich obětavost a ochotu, s kterou nám pro nás tak důležitou práci,přiblížili. 
 
 
 
 

Hopsalín

Ve středu 13. 6. 2018 k nám zavítal dětmi velmi oblíbený Hopsalín, aby společně prožili pirátské dobrodružství na cestou kolem světa. Děti se dozvěděly další zajímavosti  z jednotlivých kontinentů. 

 

 

 

 Divadlo Smíšek

 

Ve čtvrtek 3.5. 2018 nás navštívilo divadélko Smíšek s pohádkou  "Zvířátka a loupežníci."  Děti se dozvěděly, že ani zvířátka to nemají lehké, ale když se spojí, můžou zvítězit třeba i nad loupežníky.

 

 

 

   

 

Loučení s vánoční dobou

 

Možná se někdo bude divit, ale v naší školce máme vánoční výzdobu až do svátku Uvedení Páně do chrámu. Je to proto, že v tento svátek si připomínáme, jak Panna Marie a svatý Josef přinesli malého Ježíše do chrámu, aby ho, jak bylo tehdy zvykem, zasvětili Bohu. S velikou chutí a radostí jsme v kapli naposledy zazpívali koledy, protože zazní zase až za rok. 

 

 

 

 

Karneval  2018

 

    Ve středu 10.1.2018 jsme prožili karneval. Už při příchodu do heren měly děti na sobě kostým (moc velké díky rodičům, kostými byly krásné)  a tak si mohly užívat karnevalové atmosféry od samého rána. Po deváté hodině přišel, dětmi netrpělivě očekávaný,  Hopsalín s programem v cirkusovém duchu, proplétaném tanečky, pohybovkami a soutěžemi. Krásnou odměnou na závěr karnevalu pro každé dítě byl vlastnoručně vytvarovaný balónek od Hopsalína. 

 

 

Svátek Tří králů 

 V pátek 5. ledna jsme se společně vidali do kostela, abychom se poklonili jako tři králové narozenému Ježíši, v rukou jsme nenesli žádné dary, jen radosta vděčnost, že se narodil. Pak jsme prožili i mši svatou, kterou nám odsloužil pan kaplan o. Lukáš. 

     

Vánoční besídka 2017

V úterý 19.prosince 2017 se v prostorách ZŠ Ludgeřovice konala vánoční besídkanašich dětí. Video a fotky z této akce si můžete prohlédnout níže.
 
 
 
 
 
 
 

MŠE SVATÁ 

Ve středu 21. 3. 2018, před Nocí ve školce, se uskutečnila mše svatá, kterou sloužil náš pan kaplan P. Lukáš Bakajsa. 

 

 

 

Archiv 2017-18

BESÍDKA PRO BABIČKY A DĚDEČKY

 

V úterý 14.  a 21. listopadu 2017 proběhly besídky pro babičky a dědečky dětí třídy Sluníček a Hvězdiček. Níže se můžete podívat, jak se dětem besídky povedly.  

 

 

 

Hopsalín

 

Ve středu 22.11.2017 k nám přijel náš oblíbený Hopsalín. Společně jsme se odcestovali do Asie a navštívili jsme Čínu i Indii. Děti se seznámily s nejvýznamnějšími stavbami těchto zemí, dozvěděly se  jaká zvířáta tam žijí, jaké zvyky mají tamní obyvatelé a na závěr dostaly i úkol nakreslit obrázek, kde budeTádž Mahal. Kdo si troufne může přidat i indického slona.
 

 

Setkání s babičkami a dědečky z Domova sv. Mikuláše

Ve středu 18.10. 2017 jsme ve školce měli vzácnou návštěvu z Domova sv. Mikuláše. Díky ochotnému personálu se mohlo na zahradě církevní školky  uskutečnit krásné setkání našich dětí s babičkami a dědečky z domova. Děti dostaly od babiček dárečky, které samy připravily.   
 
 
       
 

TRADIČNÍ DRAKIÁDA

V úterý 17.10.2017 se na kopci Burdíkáč konala tradiční drakiáda. Počasí se opravdu vydařilo a tak se na slunečné obloze mohlo prohánět několik draků.  Když účastníkům docházely síly, měly možnost doplnit chybějící energii prostřednictvím vynikajících buchet, za něž vděčíme šikovným maminkám a babičkám. Děkujeme za účast i pomoc. 

 

 
 

Divadlo Šikulka

V pondělí 6.11.2017 k nám s pásmem pohádek přijede divadlo Šikulka. 

 

Divadlo Smíšek

 
V úterý 3.10.2017
 nás navštívilo divadýlko 
Smíšek s pohádkou  O kocourovi Čičinovi. 

 

TRADIČNÍ BRUSLENÍ     

 

Tradiční bruslení

V sobotu 3.2.2018 se na stadionu v Novém Bohumíně uskutečnilo bruslení. Malí i velcí bruslaři zaplnili led a  jak bylo vám napoví fotky.