Indiánský den

 

 

 

Výlet do Hrádku nad Moravicí

 
 
 

Za kašpárkem do Hlučína

Ve čtvrtek 7.1. 2016 se děti ze třídy sluníček vypravily MHD do  Hlučína, aby se v muzeu setkaly s kašpárkem. Prohlédly si loutková divadla, seznámily se s tím, jak se loutky vyrábí a též si vyzkoušely takovou loutku vyrobit.  

 

 

 

 

KARNEVAL

Ve středu 3.2.2016 se v naší školce uskutečnil  karneval s Hopsalínem. Horní herna se proměnila v pohádkové králoství princezen, pirátů, rytířů atd. Děti cestovaly z pohádky do pohádky, plnily různé úkoly například se projely na krokodýlovy nebo hrošici, sestavily náhrdelník pro princezny Elzu a Annu...       

 

 

Usměvavé lyžování 2016

 22.-26.2. 2016 

 

 

Vánoční besídka

 

 

 

DIVADLO SMÍŠEK

Ve středu 14.10.  nás navštívilo divadlo Smíšek. Děti se v Podzimní pohádce seznámily s malým neposedným Honzíkem, který přijíždí do hájovny za svým strejdou, aby zde prožil podzimní prázdniny. Přitom se učí, jak se chovat v lese a jak se zvířátka chystají na zimu.   

 

 

HOPSALÍN
V pátek 16.10 k nám příšel Hopsalín. Pro děti si připravil naučný program  "Pole". Děti si zopakovaly, co roste na polích, jak plodiny využíváme. Též se naučily nové písničky s pohybem a zasoutěžili si.

 

BESEDA S PANÍ SPISOVATELKOU

Ve čtvrtek 22.10. 2015 navštívila naši školku velmi vzácná návštěva- spisovatelka dětských knih Lenka Rožnovská z Bílovce. Přišla mezi nás, aby dětem představila své knihy. Tato mladá paní spisovatelka si získala srdce dětí hned od první chvíle, když velmi radostným přístupem děti seznamovala se svou profesí. Pak jim představila jednu ze svých knih- Statečná lvíčata a z ní i uslyšely ukázku.Velmi děkujeme za tak milou návštěvu a zkušenost, že čtení může být velká zábava.

 

 

 

Návštěva hřbitova

V těchto dnech navštěvujeme hřbitovy, abychom se modlili za naše drahé zemřelé.

Divadlo Šikulka

V pátek 6. listopadu k nám do školky přijelo divadlo Šikulka. Děti viděly pohádku O líné Grétce, Matýsek a písmenka, Prasátko a slušná slova.

 

 

Mikuláš

Každý rok navštěvuje naši školku vzácná návštěva- Mikuláš. ani letos tomu nebylo jinak. 

 

 

Bramboráky ještě jednou

Ještě jednou se rozvoněly v měsíci říjnu školkou bramboráky, to když jsme od jedné maminky dostali vědro těsta.

 

 

Byly výborné. Děkujeme.

DRAKIÁDA 2015

 

KRÁSNÉ SLUNEČNÉ POČASÍ, PŘÍJEMNÝ VÍTR,  ROZZÁŘENÉ TVÁŘE DĚTÍ A PŘEHLÍDKA NEJRŮZNĚJŠÍCH DRAKŮ, BY MOHLO BÝT HESLEM LETOŠNÍ DRAKIÁDY.   

                  KOUKNĚTE SAMI...