Archiv 2014-15

Výlet do Dinoparku

 
V úterý 9.6.2015 jsme byli na výletě v Dinoparku. 
 

DĚTSKÝ DEN

Ve čtvrtek 4.6.2015 děti prožily den plný radovánek, soutěží a úkolů. Jak se nám dařilo se můžete podívat  níže....

 

MDD

  

V ÚTERÝ 31.3.2015 jsme měli ve školce vzácnou

a dětmi  netrpělivě očekávanou návštěvu- zajíčka

 

 

Divadlo Smíšek

 

V pátek 13.3. 2015 k nám opět zavítalo DIVADLO SMÍŠEK. Tentokrát jsme měli možnost shlédnou UKVOKANOU SLEPIČÍ POHÁDKU. Na nehezkém chování kohoutka děti uviděly, jak lakomost může dovést k velkým problémům a z druhé strany, jak pomoc slepičky může zachránit život.     

 

 

Usměvavé lyžování

 

Bruslení 

V sobotu 14.2.2015 proběhlo bruslení na Zimním stadionu  v Novém Bohumíně.
 
 

Maškarní ples

V pátek 23.1. naši školičku ovládl rej masek. Rodiče dětem připravily krásné masky a ty si to opravdu velmi užívaly.  Hopsalín s velmi pěkným programem rozzářil nejen jejich tváře,  ale též je řádně roztancoval.Jak to u nás probíhalo napoví fotky.
 
 
 
 

RORÁTNÍ MŠE SE ŠKOLKOU

 
 

Zima

Poslední týden listopadu se rozvonělo školkou jehličí. To proto, že  nás čeká doba adventní a s ním  i tradičně výroba adventních věnců.

 

 

 

MIKULÁŠ

 

 

Když jsem já sloužil

V minulém a tomto týdnu  děti navštívily Muzeum Hlučínska, kde je  výstava "Když jsem já sloužil". Děti se seznámily, jak se chovala domácí zvířata v minulosti, jako důležitý zdroj obživy. Též uviděly potřeby ke zpracování jejich produktů. Výstava byla pro ně velkým přínosem, protože jim pomohla lépe si uvědomit, jak jsou nám zvířátka potřebné pro život.

 

Divadlo "Jak zajíček Karlík zachránil babičku"

V úterý 4.11.2014 jsme ve školce shlédli další divadlo. Tentokrát byl hlavním  hrdinou  zajíček Karlík. Děti ho naučili kouzelné slovíčko PROSÍM a jak se později ukázalo, bylo mu opravdu hodně k užitku.  V domečku u lesa bydlela babička, ke které měly přijet na návštěvu děti.  Protože jí došla mouka, nemohla upéct koláč, kterým by je pohostila. Zajíček se rozhodl babičce pomoci a tak u pole s obilím poprosil čápa o pomoc a ten obilí posekal, myšky zase pomohly  vyloupnout zrní z klásků a pan mlynář obilí pomlel na mouku. A tak nakonec babička  mohla koláče upéci a Karlík se radoval, že mohl babičce pomoci.   Pěkné, radostné a poučné divadlo pro nás připravila paní Lucie Víchová, za což ji srdečně děkujeme.   

 

 

 

Ve čtvrtek 16.10. 2014  k nám přijelo divadýlko. Děti shlédly tři pohádky.